Bc. Lukáš Ferenc - gold

Blíží se ekonomická krize a proč je vhodné nyní investovat do nemovitosti?

Investice do nemovitostí v době kdy přichází ekonomická krize? Vyplatí se investovat do nemovitosti? Co znamená investiční byt?
ekonomická krize je tu

Neustálé dotazy mých klientů a známých mě opět dovedli nad krátkým zamyšlením nad aktuální situací a predikci možného vývoje s ohledem na signalizovaný příchod ekonomické krize, což predikují všichni přední ekonomové.  

Z ankety serveru novinky.cz hlasovalo celkem 2852 čtenářů a 71,3% hlasovalo pro variantu, že v dohledné době se ceny bytů nesníží. Otázkou je, co autor myslel dohlednou dobrou, protože v řádu několika měsíců to pravděpodobně nebude. Výhledově snižování cen nemovitostí s nejvyšší pravděpodobností přijde, je to dokonce nevyhnutelné!

Proč to tvrdím a stojím si za tím? 

Ekonomická krize se projeví až po období, kdy se věci vrátí k normálu. Plně se rozvolní veškerá opatření a následně se „začnou sčítat škody“. V této době se teprve naplno projeví ekonomická krize, ruku s rukou to bude doplněné rušením mnoho podnikatelských subjektů, kteří aktuálně přežívali díky čerpání dávek ze státního rozpočtu (tzv. kompenzační bonusy) a pokud po ukončení těchto kompenzací plně neobnoví svou podnikatelskou činnost, budou muset zavřít. To přinese i zásadní vlnu nezaměstnanosti a přinese další výdaje do státního rozpočtu a začne se projevovat snižováním HDP. V tuto dobu tímto již oslabí koruna vlivem vysoké inflace a později se přidá i pokles cen nemovitostí. Přirozeně momentálně nemovitosti nezlevňují a výhledově nebudou. Je totiž vysoká poptávka a nemovitosti se stávají nedostatkovým zbožím. Ale jakmile bude stále méně osob, které budou mít finance z vlastních zdrojů, nebo klienti jednoduše po zpřísnění podmínek k poskytnutí hypotečního úvěru na něj již nedosáhnou, ceny poletí níže…

Momentálně však nemá smysl čekat na snížení cen nemovitostí, které přijde možná za 2 – 3 roky. Do té doby bude ještě vysoká kupní síla a ceny se budou ještě více zvyšovat. Proto pokud přemýšlíte o investování svých prostředků do nemovitosti, udělejte to nyní. 

Investiční byty znamenají zajištění finanční nezávislosti v budoucnosti. Její zhodnocení bývá mnohonásobně výše, nežli uložené prostředky na termínovaném či spořícím účtu. Při vlastnictví několika bytů si tím zajistíte poměrně klidné a finančně nezávislé stáří, protože Vaší rentou bude tržní nájem, za který budete nemovitost pronajímat.

Aktuálně Vám mohu nabídnout prodej bytu 3+1 v Teplicích (pro zobrazení nabídky tohoto prodeje klikněte ZDE). U tohoto bytu je jasné zhodnocení investice. Byty na Teplicku také dlouhodobě rostou. Za poslední 4 roky jsou ceny až o 120% výše a je normální, že byt, který jste v roce 2017 sotva prodali za 600.000,- Kč, není prodáte za 1.500.000,- Kč. Tento byt má nízké náklady, ty činní 4.896,- Kč měsíčně, ale  pronájem je standartně ve výši 13.000,- Kč. Tedy měsíčně byt generuje 8.000,- Kč což je oproti bytům v Praze s ohledem na pořizovací hodnotu a dobu vrácení této investice výborné skóre. 

Proč investovat do bytů na severu Čech si povíme opět příště…

Pokud však potřebujete řešit prodej či pronájem své nemovitosti v blízké době, doporučuji se obrátit na svého realitního makléře, který Vám rád poradí a naleznete společně vhodnou strategii. Pokud svého realitního makléře nemáte, hledejte nejlepšího makléře podle referencí klientů, které Vám napoví, co můžete očekávat a jaký servis Vám makléř zajistí. Pokud se obrátíte přímo na mě, rád Vám pomohu a buď telefonicky nebo osobně probereme Vaší osobní situaci a zvolíme pro Vás optimální postup. Reference mých klientů naleznete zde: REFERENCE MAKLÉŘE

Pokud na sebe ponecháte kontakt níže, budu Vás obratem kontaktovat a mohu slíbit, že získáte nejvyšší možnou částku, kterou budete požadovat a možná i více, jako jeden z mých klientů, u kterého se povedlo v rámci licitace navýšit prodejní cenu o 123.333,- Kč oproti původní požadované kupní ceně nemovitosti. Pro zobrazení stránky, kde probíhala licitace nemovitosti a o kolik se povedlo navýšit cenu klikněte ZDE.

Zde mi můžete poslat DOTAZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Bc. Lukáš Ferenc

Bc. Lukáš Ferenc

Lukáš Ferenc, realitní specialista na lokalitu Praha a Střední Čechy, www.nejlepsimakler.eu, tel.č. 774739631

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ODBĚR NEWSLETTERU

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVÝCH NABÍDEK A ČLÁNKŮ A UŽ NIKDY NEZMEŠKÁTE NOVOU NABÍDKU ...

Neodesíláme spam! Přečtěte si naše podmínky GDPR pro více informací.