Blíží se ekonomická krize a proč je vhodné nyní investovat do nemovitosti?

Investice do nemovitostí v době kdy přichází ekonomická krize? Vyplatí se investovat do nemovitosti? Co znamená investiční byt?

Neustálé dotazy mých klientů a známých mě opět dovedli nad krátkým zamyšlením nad aktuální situací a predikci možného vývoje s ohledem na signalizovaný příchod ekonomické krize, což predikují všichni přední ekonomové.  

Z ankety serveru novinky.cz hlasovalo celkem 2852 čtenářů a 71,3% hlasovalo pro variantu, že v dohledné době se ceny bytů nesníží. Otázkou je, co autor myslel dohlednou dobrou, protože v řádu několika měsíců to pravděpodobně nebude. Výhledově snižování cen nemovitostí s nejvyšší pravděpodobností přijde, je to dokonce nevyhnutelné!

Proč to tvrdím a stojím si za tím? 

Ekonomická krize se projeví až po období, kdy se věci vrátí k normálu. Plně se rozvolní veškerá opatření a následně se „začnou sčítat škody“. V této době se teprve naplno projeví ekonomická krize, ruku s rukou to bude doplněné rušením mnoho podnikatelských subjektů, kteří aktuálně přežívali díky čerpání dávek ze státního rozpočtu (tzv. kompenzační bonusy) a pokud po ukončení těchto kompenzací plně neobnoví svou podnikatelskou činnost, budou muset zavřít. To přinese i zásadní vlnu nezaměstnanosti a přinese další výdaje do státního rozpočtu a začne se projevovat snižováním HDP. V tuto dobu tímto již oslabí koruna vlivem vysoké inflace a později se přidá i pokles cen nemovitostí. Přirozeně momentálně nemovitosti nezlevňují a výhledově nebudou. Je totiž vysoká poptávka a nemovitosti se stávají nedostatkovým zbožím. Ale jakmile bude stále méně osob, které budou mít finance z vlastních zdrojů, nebo klienti jednoduše po zpřísnění podmínek k poskytnutí hypotečního úvěru na něj již nedosáhnou, ceny poletí níže…

Momentálně však nemá smysl čekat na snížení cen nemovitostí, které přijde možná za 2 – 3 roky. Do té doby bude ještě vysoká kupní síla a ceny se budou ještě více zvyšovat. Proto pokud přemýšlíte o investování svých prostředků do nemovitosti, udělejte to nyní. 

Investiční byty znamenají zajištění finanční nezávislosti v budoucnosti. Její zhodnocení bývá mnohonásobně výše, nežli uložené prostředky na termínovaném či spořícím účtu. Při vlastnictví několika bytů si tím zajistíte poměrně klidné a finančně nezávislé stáří, protože Vaší rentou bude tržní nájem, za který budete nemovitost pronajímat.

Aktuálně Vám mohu nabídnout prodej bytu 3+1 v Teplicích (pro zobrazení nabídky tohoto prodeje klikněte ZDE). U tohoto bytu je jasné zhodnocení investice. Byty na Teplicku také dlouhodobě rostou. Za poslední 4 roky jsou ceny až o 120% výše a je normální, že byt, který jste v roce 2017 sotva prodali za 600.000,- Kč, není prodáte za 1.500.000,- Kč. Tento byt má nízké náklady, ty činní 4.896,- Kč měsíčně, ale  pronájem je standartně ve výši 13.000,- Kč. Tedy měsíčně byt generuje 8.000,- Kč což je oproti bytům v Praze s ohledem na pořizovací hodnotu a dobu vrácení této investice výborné skóre. 

Proč investovat do bytů na severu Čech si povíme opět příště…

Pokud však potřebujete řešit prodej či pronájem své nemovitosti v blízké době, doporučuji se obrátit na svého realitního makléře, který Vám rád poradí a naleznete společně vhodnou strategii. Pokud svého realitního makléře nemáte, hledejte nejlepšího makléře podle referencí klientů, které Vám napoví, co můžete očekávat a jaký servis Vám makléř zajistí. Pokud se obrátíte přímo na mě, rád Vám pomohu a buď telefonicky nebo osobně probereme Vaší osobní situaci a zvolíme pro Vás optimální postup. Reference mých klientů naleznete zde: REFERENCE MAKLÉŘE

Pokud na sebe ponecháte kontakt níže, budu Vás obratem kontaktovat a mohu slíbit, že získáte nejvyšší možnou částku, kterou budete požadovat a možná i více, jako jeden z mých klientů, u kterého se povedlo v rámci licitace navýšit prodejní cenu o 123.333,- Kč oproti původní požadované kupní ceně nemovitosti. Pro zobrazení stránky, kde probíhala licitace nemovitosti a o kolik se povedlo navýšit cenu klikněte ZDE.

Zde mi můžete poslat DOTAZ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Bc. Lukáš Ferenc

Bc. Lukáš Ferenc

Lukáš Ferenc, realitní specialista na lokalitu Praha a Střední Čechy, www.nejlepsimakler.eu, tel.č. 774739631

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *